10 maja 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród IPN – Kustosza Pamięci Narodowej. Wśród nagrodzonych była Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego, związana z naszą Fundacją. W podniosłej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Fundacji.

Anna Rastawicka, dziękując za przyznaną nagrodę Kustosza Pamięci Narodowej, przywołała postać Prymasa Tysiąclecia:

„Przekazał nam zaufanie do Boga, naukę o szacunku do człowieka, uczył zaufania do Matki Bożej, bez której nie do pomyślenia są dzieje naszego narodu, uczył miłości do Ojczyzny, której nauczył się już w dzieciństwie. Ukazywał potrzebę heroizmu, ale i gotowości cichej pracy”.

„Dziękuję za to wyróżnienie – powiedziała na koniec.- Kieruję je do Tego, któremu służę”.
Opracowywanie przemówień oraz propagowanie nauczania Stefana kard. Wyszyńskiego jest jej życiową misją.